Еволюція міста Дніпра. ІНФОГРАФІКА

Краще один раз побачити, аніж сто разів почути – правило, яке чи не найкраще підходить для того аби зрозуміти як розвивалась територія міста.

Ідея створити «еволюцію міста Дніпро» на такий-собі «динамічній карті» народилася в нас під впливом схожих проектів для Лондона і Нью-Йорка. Завдяки поєднанню різноманітних джерел – карт, планів, списків вдалося відтворити природний розвиток міста – від фортець та козацьких поселень до сучасного мегаполісу.

На карті видно як окремі історичні райони міста буквально-таки «визрівали» з козацьких зимівників, які перетворювались на слободи, поселення та зливалися в місто. Як місто розросталося, поглинаючи все нові і нові території.

Контури та елементи забудови були розставлені з урахуванням географічної прив’язки. Досягти цього вдалося завдяки роботі в різних шарах. Деякі умовності, спричинені потребою наочності та неточністю даних, безумовно, залишаються та уникнути цього навряд чи можливо.

Проект став результатом роботи дуже багатьох людей. Перш за все, величезну роботу зробив Валентин Старостін. Свій внесок зробили усі співробітники «Інституту історії Дніпра»: Олег Репан, Святослав Чирук та Вадим Прокопов. Також висловлюємо щиру подяку Олександру Сухомлину за надані матеріали та консультації. Окрім цього в роботі було використано окремі матеріали Олександра Харлана.

Проект реалізовано «Інститутом історії Дніпра» та «Інститутом суспільних досліджень» за підтримки «Українського інституту національної пам’яті».