Відбулась презентація книги Геннадія Виноградова про Київську Русь

14 лютого за сприяння ГО «Інститут суспільних досліджень» в Агентстві розвитку Дніпра відбулась зустріч з кандидатом історичних наук, доцентом Дніпровського гуманітарного університету Геннадієм Виноградовим.
Він розповів про усвідомлення території Середнього Подніпров’я християнськими середньовічними інтелектуалами.

Літописці Київської Русі досить уважно ставилися до цієї місцевості, оскільки вона була свого роду прикордонням між літописним слов’янським племенем уличів та тюрксько-іранськими народами. Була своєрідним містком між осілим і кочовим світом. Саме тут за легендою, загинув князь Святослав у битві з печенігами, а пізніше тут був залишений повалений ідол Перуна після прийняття Києвом хрещення.

На сучасних теренах міста Дніпра на перехресті річок Самара та Дніпро було й поселення уличів.

В рамках зустрічі відбулась презентація книги п. Виноградова «Давньоруська державність: теологічно-лінгвістична модель та принципи практичної реалізації». Основною ідеєю є те, що Київська Русь засновувалась як віддзеркалення ідеальних символів закладених у Святому Письмі. Підґрунтям була так звана богословсько-лінгвістична модель, яку історики-мідієвісти можуть розшифровувати через середньовічні тексти. Відомо, що у Середні віки релігія була провідною складовою ідентичності людини. Від святих подій та явищ, з опорою на сакральну символіку створювалось і обґрунтовувалось саме тогочасне суспільство та держава. На зустрічі були присутні близько 40 людей – студенти, викладачі, громадськість.

Захід записувався на відео яке ми поділили на 4 змістові частини й будемо їх публікувати протягом найближчого часу.
До вашої уваги перша вступна або ж “теоретична” частина. Чим є давньоруське середньовіччя для дослідника? Своєрідність середньовічних джерел, їх аналіз та інтерпретація. Теологічні та лінгвістичні моделі пізнання історії Київської Русі.

Придбати книгу можна у книгарні «Скорпіон».

Про наш спільний захід з КП “Агентство розвитку Дніпра” повідомили навіть на сайті Дніпровської міськради