Відбулась наукова конференція “Економічний націоналізм” у Івано-Франківську

12-13 жовтня у місті Івано-Франківську відбулась VIII наукова конференція “Економічний націоналізм”, яку провели Інститут наукових студій націоналізму; Кафедра теоретичної та прикладної економіки ДВНЗ «Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника»; Науково-дослідний інститут українознавства МОН України; МБУ Центр національного відродження ім. Степана Бандери; Поступовий гурт франківців. Співорганізатором заходу виступив Інститут суспільних досліджень.

Конференція зібрала науковців зі всієї України від Маріуполю та Мелітополю до Івано-Франківська та Луцька. Гостями також були представники Білорусії та Польщі.

Конференція була досить цікавою та підкріплювалась справді дружньою та продуктивною атмосферою. Тема заходу – економічний націоналізм захопила усіх присутніх та не відпускала до самого кінця. Величезна у цьому заслуга головних організаторів – Олександра Сича та Сергія Адамовича.

На конференції виступив науковий співробітник Інституту суспільних досліджень Вадим Прокопов який виступив з темою “Економіка воєнного часу: досвід підпілля Закерзоння (1943-1947 рр.)”.

У доповіді на базі документальних та наративних джерел розглянута загальна картина економічного життя українського визвольного руху на Закерзонні у 1943-1947 рр. Підкреслено, що економічні відносини між всіма учасниками подій ускладнено умовами воєнного часу та особливостями партизанської війни. Дослідження було виконано з використанням методів історичної антропології.

На конференції також були представлені видання ІСД – роботи Володимира Панченка “Держава біля керма” та “50 відтінків самолегітимації”.