Співробітник інституту прийняв участь у громадському обговоренні проблем історії України ХХ століття

Співробітник Інституту суспільних досліджень Прокопов Вадим прийняв участь у громадському обговоренні епохальних для України історичних подій. Зустріч науковців та громадських діячів відбувалася в рамках дискусійного клубу DNIPRO Live, який відбувся у ДніпроОДА

Була дискутована тема ролі гетьмана Павла Скоропадського та Конституції УНР в українській історії. Відзначено, що хоч Павло Скоропадський правив лише 7,5 місяців, однак це була найяскравіша доба, сповнена багатим змістом. Скоропадський за місяць вирішив кримське питання – Крим увійшов до складу УНР як автономія. Створив академію наук, відкрив два університети та 150 українських гімназій».

Вадим Прокопов, під час дискусії відзначив, що Павло Скоропадський, незважаючи на всю його суперечливість, був загалом послідовним державником. Для нього державність була основною цінністю. Про це свідчить його намагання залучити до побудови Української Держави фахових спеціалістів, без огляду на їх походження та погляди. Зокрема місця в уряді довгий час пропонувалися членам українських соціалістичних партій, які однак відмовились.Також присутні обговорили тему значення Другої світової для України. 8-го травня відзначається День пам’яті та примирення, 9-го – День перемоги над нацизмом. Крізь ці заходи червоною ниттю проходить тема усвідомлення трагедії всього українського народу та примирення – на рівні кожної родини. Адже українці воювали і в УПА, і в Червоній армії і у формуваннях нацистської Німеччини. Однак, хоч деякі стали заручниками тоталітарних режимів –  усі вони захищали українські землі.

Учасники клубу зійшлися на тому, що нарешті українські воїни та їхні нащадки мають потиснути руки один одному, примиритися і разом розбудовувати українську державу.