У Книгарні “Є” відбулась презентація книги “Держава біля керма”

25 квітня у Книгарні “Є” в м. Дніпро відбулась презентація книги Володимира Панченко «Держава біля керма: Теорія і практика українського економічного націоналізму (ХХ – початок ХХІ ст.)». Придбати книжку можна у Книгарні “Є” (м. Дніпро, вул. Глінки, 15) або звернувшись до Інституту суспільних досліджень через електронну пошту, телефоном чи фейсбук.

Окрім презентації відбулось обговорення загальних питань розвитку економічного націоналізму у світі. Сьогодні можна стверджувати, що США веде цілеспрямовану політику експансіонізму та протекціонізму. Це ще більш посилилося після приходу до влади адміністрації Трампа. Економічний націоналізм сприймався як суто історичний факт або як шкідлива теорія. Однак, перемога Дональда Трампа на виборах в США ознаменувала початок відкритого озвучування переходу від політики неолібералізму до політики економічного націоналізму країною – апологетом необмеженого ринку. Американські вибори та затяжна криза, що триває в Україні вже 8 років, спонукають спеціалістів в нашій країні по новому дивитися як на сучасні інструменти економічної політики, так і на історію їх розвитку. Лунає також потужна критика неоліберальної політики через розшарування доходів у розвинутих країнах між багатими та бідними та зменшення кількості представників середнього класу,  що сталося через її використання. Нищівного удару по неолібералізму завдають соціально спрямовані партії, а також ліві зі свого боку.

Розгляд одного з найважливіших аспектів розвитку економічного націоналізму в українській економічній теорії та практиці є більш ніж актуальним. Важливим є те, що економічний націоналізм ОУН та і сучасний український розвиток економічного націоналізму є частиною світового надбання, що лежить у передових теоріях ХІХ-ХХ століття (Ф. Ліст та його послідовники). І як ми бачимо, вони є частиною загальносвітового процесу.

Слухачі заходу жваво вели дискусію щодо економічної ситуації в Україні та світі. Були підняті аспекти успішності Південної Кореї, яка майже з нульового економічного рівня вийшла у світові лідери. Те саме стосується Китаю, який починав від сировинної економіки та масового виробництва примітивних товарів, а зараз починає конкурувати з потужними європейськими та американськими високотехнологічними корпораціями.