У Києві відбулось обговорення ініціативи #СічеславськаТАК

6 березня в Укрінформі Інститут суспільних досліджень провів прес-конференцію, на якій відомі українські історики обговорили ініціативу перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Захід організовано в рамках компанії Громадська підтримка СічеславськаТАК.

Серед доповідачів були:
Богдан Галайко – кандидат історичних наук, директор Національного науково-дослідного інституту українознавства;
Віктор Брехуненко – доктор історичних наук, професор, завідувач відділу теорії і історії археографії та споріднених джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського;
Павло Гай-Нижник – доктор історичних наук, академік Української академії наук, завідувач відділу історичних студій Науково-дослідного інституту українознавства;
МОН України;
Богдан Короленко – начальник відділу аналізу регіональних особливостей та політики національних меншин Українського Інституту Національної пам’яті.

Модерував захід директор Інституту Прокопов Вадим.
Він повідомив, що починаючи з осені 2017 року, понад 30 громадських організацій м.Дніпра та Дніпропетровської області підписали звернення до Верховної Ради з проханням перейменування область на Січеславську. Наприкінці січня на сайті Президента України зареєстровано відповідну петицію, яка має зібрати 25 тисяч голосів. На підтримку цієї ініціативи вже є кілька ресурсів в інтернеті – на Facebook, на YouTube, проводяться громадські обговорення, дискусії, круглі столи з відомими науковцями у Верхньодніпровську, Дніпрі та Кривому Розі.
Перейменування Дніпропетровської області на Січеславську має покращити імідж та бренд регіону. Звертання до козацької спадщини може привернути туристів до населених пунктів Дніпропетровщини, і відповідно, сприяти притоку інвестицій та створенню нових робочих місць для місцевих мешканців.

Захід висвітлювало ряд ЗМІ – РИАновости, ВВС, Galinfo. Свою підтримку ініціативі та про захід висловив Український інститут національної пам’яті, представник якого був на прес-конференції.

Детальніше про захід можна дізнатися на сайті Укрінформу.

Відео з прес-конференції на Youtube

За Січеславську область можна проголосувати на сайті петиційhttps://petition.president.gov.ua/petition/42490