Круглий стіл з науковцями-істориками: “Обговорення назви Січеславська область”

26 лютого 2018 р. “Інститут суспільних досліджень” організував круглий стіл за участі відомих науковців-істориків міста Дніпра. Обговорювали доцільність перейменування області на Січеславську. З’ясовували, що позитивного принесе, для місцевих мешканців та області загалом, саме така назва.

Серед присутніх були:
Ігор Олександрович Кочергін – д.і.н., професор Національний гірничий університет;
Шахрайчук Ігор Антонович – к.і.н., доцент кафедри історії України ДНУ;
Воронов Віктор Іванович – к.і.н., доцент кафедри історіографії та джерелознавства ДНУ;
Лавренко Валерія Сергіївна – к.і.н. доцент кафедри всесвітньої історії ДНУ;
Григорій Лукич Іващенко – історик, культуролог, у 1985-2017 рр. викладач кафедри українознавства ДНУЗТ ім. Лазаряна.
Яна Петрівна Тимошенко – директор Меморіального будинку-музею Д.Яворницького
Ірина Завалова – науковий співробітник Меморіального будинку-музею Д.Яворницького

Було відзначено, що назва Січесавська підкреслює факт розташування на території області 5 козацьких січей. Валерія Лавренко звернула увагу, що така назва приверне увагу потенційного туриста – відвідувача області. Велику вагу в сучасному світі популярної культури та розваг мають фестивалі, які зможуть більш ефективно розвиватися саме Січеславській області. Віктор Воронов, як спеціаліст з геральдики, показав, що сучасна символіка області підкреслює саме козацьку спадщину Дніпропетровської області і буде гармонійно сполучатися з новою пропонованою назвою. Яна Тимошенко відмітила, що символічний топонім Січеслав-Січеславська виник не зараз, а нараховує понад 100 років. Навіть в разі не прийняття Верховною Радою такої назви офіційно, вона все одно залишиться у спільноті активних та патріотичних громадян всієї України, як назва міста Дніпра та регіону. Ірина Завалова також додала, що будь-який топонім штучний – придуманий людьми. Січеслав – назва, що має вікову історію не тільки за цей час не зникла, але й набирає популярності.
Григорій Іващенко зауважив, що єдина альтернатива – “Дніпровська область” абсолютно безлика та нейтральна. Натомість назва Січеславська є оригінальною та звертається до української Традиції. Ігор Кочергін, який є членом комісії по декомунізації, звернув увагу присутніх на те що назва області в будь-якому разі має бути змінена, адже має в собі ім’я Григорія Петровського – комуністичного діяча причетного до Голодомору та репресій.
Було ухвалена резолюція круглого столу яка стане основою звернення до обласної ради.

За кілька днів до круглого столу ГО “ІСД” провів прес-конференцію – анонс в інформаційному агентстві “Інформатор” з запрошенням громадськості та журналістів на захід.

Захід проходив у медіапростір у рамках ініціативи #СічеславськаТАК за сприяння “Спільноти активної молоді” САМ та правозахисної групи “Січ”. Захід висвітлювало кілька ЗМІ: видання “Дніпроград”, Радіо “Свобода”.

Нагадаємо, що проголосувати за петицію можна на сайті Президента – https://petition.president.gov.ua/petition/42490