У Кривому Розі пройшло громадське обговорення перейменування області на Січеславську


У місті Кривий Ріг 24 лютого відбулось громадське обговорення ініціативи перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Серед організаторів та учасників заходу виступили представники Інституту суспільних досліджень.

Було відзначено, що таке перейменування може мати цілу низку переваг для жителів області. В першу чергу це розвиток бренду. Назва Січеславська область привертатиме увагу туристів, яких можна буде запрошувати до цілого ряду населених пунктів та місцевостей області. Відповідно, будуть створюватись нові робочі місця для місцевих мешканців та молоді. Адже саме на території сучасної Дніпропетровської області були 5 з 8 козацьких січей. Область та центральне місто залишається форпостом оборони української незалежності на Сході. Ці історичні факти можна використовувати для просування бренду області в Україні та світі.

На громадських слуханнях були присутні історики, активісти, журналісти Кривого Рогу, а також учасники самооборони Кривбасу, представники політичних сил, прості громадяни. Захід висвітлювало ряд місцевих та національних ЗМІ: перший криворізький, газета “День”

Нагадаємо, що на сайті Президента України зареєстровано петицію про перейменування Дніпропетровської області в Січеславську. Також понад 30 громадських організацій Дніпропетровської області підписали звернення до Андрію Парубію розглянути можливість перейменування області. Серед цих організацій також ГО “Інститут суспільних досліджень”.