Директор Інституту Прокопов Вадим здобув І місце на Всеукраїнському конкурсі есе

Директор Інституту суспільних досліджень переміг у Всеукраїнському конкурсі есе, який проводився у межах V Бандерівських читань. Церемонія нагородження відбулася 9 лютого у Колонній залі Київської міської ради.

До уваги конкурсної комісії було подано майже 200 робіт науковців, студентів, учнів, учителів, аспірантів, молодих вчених. Тематика конкурсу: «Чи здатна Україна на власний геополітичний проект: місія України та національні інтереси в глобалізованому світі». Головними переможцями стали три особи, серед яких перше місце здобув Вадим Прокопов. Додатково були відзначені 7 найкращих робіт Усіх призерів організатори Бандерівських читань відзначили грошовими преміями.

Сам захід – V Бандерівські читання пройшов у цікавій та насиченій думками атмосфері. Серед гостей були лідери правих партій, науковці, ветерани війн, державні службовці. Захід висвітлювало кілька видань.

Есе В.Прокопова під назвою “Геополітика та національна державність” розкриває актуальні геополітичні проекти України у візії інтелектуалів минулого та сучасності. Автор звертає увагу, що саме існування могутньої української держави стає вирішальним чинником у геополітиці цілої Європи та колишньої радянської Азії. Однак, саме з успішністю національної держави існує головна проблема, адже Україна зараз знаходиться на дні світових суспільно-економічних рейтингів. Політичні інститути та так звана “еліта” при владі створюють загрозу існуванню та цілісності української держави. Автор вводить читача у проблеми епох та парадигм у світовій історії та українській зокрема, досліджуючи інструментарій Модерну та Постмодерну. Для України є актуальною особлива фаза – Нового Модерну – Глобального. Це час та простір формування політичної нації у так званих “неісторичних” – молодих націй. Використання усіх його засобів, а особливо економічного націоналізму, стане запорукою успіху українського проекту як у самій країні, так і у макрорегіоні.
Детальніше читайте у самій роботі, яка буде невдовзі опублікована.