«Можливості застосування сучасних принципів національної системи політичної економії для пришвидшеного розвитку економіки»

27.02.2013 | КРУГЛИЙ СТІЛ

«Можливості застосування сучасних принципів національної системи політичної економії для пришвидшеного розвитку економіки»

27 лютого 2013 року Інститут суспільних досліджень провів у місті Дніпропетровську Круглий стіл «Можливості застосування сучасних принципів національної системи політичної економії для пришвидшеного розвитку економіки».

Захід був присвячений обговоренню сучасних політ-економічних тенденцій в Україні та Світі, знаходженню місця «національної системи політичної економії» в глобальних процесах та виявленню можливих форм її застосування для пришвидшеного розвитку економіки України.

Учасники круглого столу відмітили, що сучасний стан української економіки не задовольняє ні українську громадськість, ні український бізнес. Не задовольняє він і потенційних зовнішньоторговельних партнерів України. Технологічна деградація в сфері виробництва та інфраструктури призвела до низької конкурентоспроможності українського бізнесу на глобальних ринках, що супроводжується структурними вадами у розвитку внутрішнього ринку та в сфері перерозподілу національного багатства.

Глибинна причина такої ситуації в економіці України полягає у відсутності стратегічного бачення розвитку економіки, яке базувалося б на чітко визначених політекономічних принципах суспільного договору. Вся економічна політика України останніх двох десятиліть полягала у ситуативному реагуванні на поточні виклики. Щоб змінити ситуацію, необхідно чітко зафіксувати політекономічні орієнтири та використовувати відповідні технології стратегічного розвитку економіки. Визначенню цих орієнтирів і технологій і був присвячений круглий стіл, на якому особливу увагу було приділено розробкам молодих українських економістів.

Модератором заходу виступав в.о. директора Міжнародного центру перспективних досліджень, радник міністра економічного розвитку і торгівлі України, к.і.н. Володимир Панченко.

З доповіддю щодо шляхів розвитку вітчизняного АПК та альтернативної політики в сфері земельних відносин, виступив директор ТОВ «Пан Інвест Консалтинг», експерт Клубу КОЛО Євген Сойкін.

Найбільш жваве обговорення викликала доповідь підприємця, власника ТМ «Доступне житло» Івана Перегінця, присвячена механізмам створення та використання внутрішніх інвестиційних джерел розвитку вітчизняної економіки на прикладі розвитку будівництва та забезпечення українців доступним житлом.

З доповідями, щодо економічної частини програм політичних партій націоналістичного спрямування в сучасній Україні та в історичному аспекті виступили відповідно — радник голови партії ВО «Свобода» Андрій Денисенко та доцент кафедри історії України Дніпропетровського національного університету, к.і.н. Олег Репан.

Директор Департаменту національних та інвестиційних проектів Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Юрій Гусєв у своїй доповіді на прикладі автомобільної промисловості, продемонстрував, як застосування принципів національної системи політичної економії може бути використане для пришвидшеного розвитку української промисловості та яку роль в цьому процесі мають відіграти спеціальні економічні зони.

Окрім того з доповідями щодо сучасного стану вітчизняної економіки та шляхів її подальшого розвитку виступили вчений-економіст, к.е.н. Станіслав Жуковський та експерт KSE — Київської школи економіки Роман Семко.

В одговоренні вищезазначених тем жваву участь взяли присутні на заході експерти, журналісти, представники громадських організацій.