Каталог “Дніпропетровщина туристична”

Інститут суспільних досліджень на замовлення управління культури та туризму Дніпропетровської обласної державної адміністрації створив унікальний історико-культурний каталог Дніпропетровської області.

Туристичний каталог представляє собою альбом з фотографіями історичних «родзинок» Дніпропетровщини та коментарі до них. Творці каталогу впорядкували матеріал таким чином, щоб цікаві «біографії» окремих історичних об’єктів злилися в єдину розповідь про сутність дніпровського краю. Тут ви побачите і загадкові кам’яні кола «Кромлехи», що відділяють світ смертних від світу живих, і могилу князя Святослава в селі Микільське-на-Дніпрі, і Водоспад Калнишевського на річці Кам’янка в Нікопольському районі, а також пам’ятник українсько-татарській дружбі у селі Жовтоолександрівка. І талісман міста Павлоград – це скульптуру поручника Ржевського, і будинок у Нікополі, в якому “народився” Остап Бендер, і 300-річну грушу в Кривому Розі, та багато іншого … Допомогу у підборі матеріалу надавали дослідники-краєзнавці, а тому оповідь стала живою та поетичною.

Цей каталог – знахідка для екскурсовода і шкільного вчителя, який мріє разом з учнями відправитися в цікаву подорож по рідному краю. Всі пам’ятники і матеріальні об’єкти мають чітку прив’язку до місцевості, усі бажаючі можуть побачити їх. Текстова частина каталогу подана двома мовами – українською та англійською. Сторінок у каталозі 67