Видання про Голодомор від Інституту нацпам’яті

18 листопада за сприяння Інституту суспільних досліджень на Воскресенській 14, в “Агентстві розвитку Дніпра” відбулась презентація видань про Голодомор та подолання його наслідків Інституту національної пам’яті. Це щоденник Анастасії Лисивець «Скажи про щасливе життя», збірка «Репресовані щоденники. Голодомор 1932-1933 років в Україні» та інші.

Також була презентована перевидана книга Ірини Реви «По той бік себе. Соціально-психологічні та культурні наслідки Голодомору і сталінських репресій», яка публікувалась з доп  омогою Інституту.

«Людина, наприклад, розповідає про Голодомор, про те, як вилучали зерно. Потім, розповідаючи всі ці жахи, люди говорили: «Але при Сталіні був порядок». – Але ж у мене уявлення, що порядок – це щось інше. Таке явище, як «стокгольмський синдром». 1973 рік – коли відбулось захоплення заручників, в банку в Стокгольмі. І потім, коли цих заручників звільнили, – у них виявився такий дуже близький зв’язок з терористами, тобто вони їм симпатизували», – пояснює Ірина Рева, авторка книги «По той бік себе».

Всі ці книжки – тим чи іншим чином життєстверджуючі, тобто вони відновлюють пам’ять про Голодомор, вони показують, що люди боролися, та вони показують, що люди пам’ятають про це. Головне, щоб ми не забули про це завдяки цим людям», – сказав Ігор Кочергін, керівник Південно-Східного територіального відділу Українського інституту національної пам’яті.

На заході були присутні представники громадських організацій, наукових та освітніх установ, студенти. Захід висвітлювали місцеві ЗМІ

  • Вхід