Медіа-проект гуманітарних студій “Етажерка”

“Етажерка” – медіа-платформа та майданчик для висловлювання фаховими дослідниками проблем, досягнень та стану гуманітарних досліджень. Основою проекту є зйомка відеороликів та подальшому їх оформленню у форматі авторських курсів лекцій. Мета – перенести в інформаційний вимір наукове знання задля просвітництва та популяризації, продемонструвати актуальну ситуацію українського академічного простору.

YouTube канал проекту “Етажерка”

Засновником та режисером виступає молодший науковий співробітник Інституту суспільних досліджень Юрій Бандура.

Творці проекту: Юрій Бандура, Вікторія Лучина, В’ячеслав Шеремет

На даному етапі розвитку “Етажерка” віднайшла свою нішу і чітко налаштувала стратегію щодо вибірки тематики та структурованості свого контенту. Загалом, за своє недовге існування цього аматорського стартапу, зусиллями 5 студентів було запрошено і відзнято матеріал обсягом до 9 роликів. Серед запрошеного складу фахівців приймали участь: Виноградов Г.М. (кандидат історичних наук, доцент ДНУ ім. Олеся Гончара), Воронов В.І. (кандидат історичних наук, доцент ДНУ ім. Олеся Гончара), Кулик О.В. (доктор філософських наук, професор ДНУ ім. Олеся Гончара), Шевцов С.В. (доктор філософських наук, професор ДНУ ім. Олеся Гончара) та інші.

“Етажерка” є відомою й поза суто дніпровськими межами. Так, наприклад, команда проекту підтримує зв’язок і була з зацікавленістю сприйнята студентсько-аспірантською організацією Львівського медієвістичного клубу. Теж саме можна сказати і про те, що інтерес до неї виник від деяких представників Інституту історії НАНУ. Наразі, “Етажерку” добре знають й на історичному факультеті ХНУ ім. Каразіна.

Щодо останніх подій з життєпису проекту, то слід відмітити участь авторів у телевізійній програмі 51 каналу “Наживо”, де обговорювалися нові тенденції та обмін думками з приводу досвіду в сфері освітніх онлайн проектів.